KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7484019
nr 748 4019
Carl Abraham Rothstén
(1826-1877)
Oljemålning, Carl Abraham Rothstén (1826-1877), Landskap med figurer, signerad CAR, ramens innermått: 40x54
Kondition: slitage/ skador, dukskador
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 26 mars 2012
19/3 17:34:38
- Klassiska